Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas on võimalik ja mõtet soojustada väljastpoolt ainult maja põhjapoolne osa?30.07.2013

Kas on võimalik soojustada väljastpoolt ainult maja põhjapoolne osa (puitmaja 19.saj ehitatud) ja seal vahetada välja laudis? Sest see osa majast nõuab talvel palju kütmist. Ülejäänud välisvooder ainult üle värvida?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Hoone ebaühtlane soojustamine võib tekitada niiskusprobleeme, kui rohkem soojustatud osa on olulisel suurem kui väiksema soojustusega osa, sest veeaurujuhtivused on neil pindadel erinevad ja väiksema soojustusega osas niiskuskoormus tõuseb. Kuid kui teil jääb väiksema soojustusega 3/4 hoonest, siis sellist nähtust ei teki. Seega teie hoonel probleemi ei tohiks tekkida.
Mõned soovitused veel:
Soojustada oleks vajalik väljastpoolt!
Enne soojustamist mõelge läbi avade ümbrused ja räästa kaugus seinast ja vundamendi ning seina ühenduskoht, sest soojustamisega nihkub seina välispind väljapoole!
Seina täiendaval soojustamisel ei soovita seina lisada niiskustõket, kuid tuuletõke on vajalik!
Parimate soovidega,
Kalle Pilt