Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas krohvitud palkmaja fassaadi soojustamiseks tuleks krohv enne eemaldada?05.08.2013

Vana palkvoodriga maja (1945) välisseinad on krohvitud, mis osaliselt on hakanud pudenema. Kas maja soojustamisel tuleks krohvikiht eemaldada? Kas renoveerimiseks (soojustamine, katuse vahetus) tuleb taotleda omavalitsuselt luba?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Krohvikihi eemaldamine pole hädavajalik. Luba omavalitsuselt on vajalik, kuid paljud omavalitsused on rahul, kui teavitate neid oma ehitustegevusega seotud plaanidest.