Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas remondi käigus õhe poole katuse osaliseks tõstmiseks on vaja ehitusluba?06.09.2013

Soovime oma maja katust tõsta osaliselt. See tähendab, et ainult ühelt poolt ja katuse üldkõrgus jääks samaks. Katuse kalle on väga suur ja selle arvelt saaks teisele korrusele ühe toa juurde. Kas on vaja võtta ehitusluba?

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Jah. Hoone arhitektuurse- ja/või konstruktsioonilise lahenduse muutmisel on ehitusseadusandluse põhjal vajalik ehitusluba. Siiski on erinevad omavalitsused lähenenud seadusandlusele erinevalt. Seega soovitame pöörduda enne tööde planeerimise/projekteerimisega alustamist kohalikku omavalitsusse (ehitus ja/või arhitektuuriosakond) ning kooskõlastada muudatused.