Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kas välisseinas asuvat WC-d saaks soojustada seestpoolt?20.09.2013

Tahan soojustada tulevast wc-d, wc pind on 4,5 ruutmeetrit, 2 külge on maja sisesed ja kaks välimist seina. Maja on rootsikivi plokkidest, plokid
on seest tühjad. Minul mõte on soojustada 2 väliseina 25 mm penoga, mis on jäik ja kõva ja mõeldud põrandale - tal on mustad terad sees. Põrandale tuleb põranda soojustus. Mul on valida, kas soojustan seest
minimaalsete vahenditega, kuna ruum on väike ja paksemat ei kannata panna, kui siis ühele küjele isegi annaks. Teine valik on, et pean väljast
soojustama. Pinnaks on 16 ruutmeetrit, miks ma tahaks välisseina soojustust välistada, kuna fassaad ei jääks ilus, ka see välimus polegi nii oluline, me
peaks siis ka katust juurde ehitama. Üks nö spetsialist käis ja ütles, et kindlasti väljast tuleb soojustada, kuid kas tõesti nii väikse ettevõtmise peab nii mastaapselt tegema. Ei tahtnud tugineda ühele
arvamusele, seega kirjutasin teile - järsku on mingi lihtsam lahendus.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Täpsustaks enne vastamist küsimust. Kui tegemist on TULEVASE WC-ga, siis kas kasutate selleks juba olemasolevat hooneosa? Kui jah, siis mis selles hooneosas on hetkel? Kas see hooneosa on täielikult kütteta? Millised tulevase wc siseseinad piirnevad küttega ruumidega, millised mitte? Kuidas on lahendatud ümbritsevate ruumide seinasoojustus? Kõige parem on, kui saadaksite (kalle@mycology.ee mailile) väikese joonise (hoone põhiplaani), kuhu ja kuidas soovite wc rajada. Ilma nende täpsustusteta ei saa küsimusele ammendavalt vastata.