Hoonete restaureerimine-renoveerimine

Küsimus: Kuidas soojustada silikaattellistest pritskrohviga 60-ndatel ehitatud maja?08.10.2013

Tere,
60-ndatel ehitatud silikaattellistest maja, kaetud pritskrohviga, sein kahekordne tellis vahel saepuru-lubja segu, akendealune sein ühekordne kivisein, seal malmradiaatorid. Palun andke nõu kuidas sellist maja soojustada, et ei tekkiks niiskuse ega hallituse probleeme.

Vastus: Kalle Pilt, diplomeeritud ehitusinsener, hoonete biokahjustuste spetsialist, SA Eesti Mükoloogiauuringute Keskus, http://mycology.ee, www.majavamm.ee

Tere,
Kõigepealt kontrollige võimalusel vana soojustust ja lisage täiendavalt saepuru-lubja segu, kui see on ära vajunud. Osadel hoonetel on see võimalus - ülevalt on jäetud täidise lisamise võimalus. Kuid tänapäeva normidele see soojustus enam ei vasta ja seega tuleks lisada ka väljapoole lisasoojustus (sõltuvalt soojustusmaterjali erisoojajuhtivusest 100-150 mm),selle võib panna nii krohvi peale kui võib ka pitskrohvi teisaldada (sõltub krohvi hetkeseisukorrast). Pärast soojustamist tuleks uuesti krohvida või siis panna mingi muu fassaadikattematerjal.
NB! Kindlasti kooskõlastage tegevus kohalikus omavalitsuses !
Parimate soovidega,
Kalle Pilt