Katused

Küsimus: Katuse aluskatte ühendamine seinaga07.02.2011

Tere,
Kas katuse aluskatte võin lõpetada seina fassaadi tuulutuses?
Katus - hingav aluskate, 2x5cm roov, OSB + SBS.
Sein - pitkarkass, tuuletõkke kips, 5cm roov, punnlaud.

Küsimus, kui palju võib tekkida katuse aluskatte peale niiskust?

Ette tänades,
Kristel

Vastus: Avo Nurming, Baltikumi vanem tehniline konsultant, Monier OÜ, www.monier.ee

Tere,

hingav aluskate on soovitav viia kokku seina tuuletõkkega ja see liitumiskoht peab olema tihedalt ühendatud.
Niiskuse hulk, mis liigub läbi aluskatte, sõltub maja sisemisest niiskusest.
Mida madalam on katuse kalle, seda suurem peaks olema tuulutuskanal kivide ja aluskatte vahel. Oluline on ka harja tuulutus.
Mis katusematerjali olete valinud, kui katusekivi, siis saatke meile oma katuse plaan ja me teeme kalkulatsiooni vajalike materjalidega.

Lugupidamisega,
Avo Nurming