Katused

Küsimus: Milliseid katusematerjale võiks kasutada palkmaja katuse ehitusel?17.06.2014

Tere!
Plaanime 1927.a. valminud palkseintega talumaja katuse uuendamist. Katusematerjaliks on praegu 1967.a. laastukatusele pealelöödud eterniit. Lisaks asbestivabale värvitud eterniidile oleme arutanud ka teisi katusematerjale. Milliseid katusematerjale võiks veel kasutada palkmaja katuse ehitusel?
Tänades

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere! Minu arvates võiksite esmalt valida nende vahel, mis visuaalselt meeldivad ja siis edasi süveneda, kas see valik ka tehnilistelt omadustelt (kaldenurgad, seinte kandevõime jne.) sobiv on. Ma ei oska esialgu konkreetsemalt vastata, küsimus on väga üldine ja katusekatete valik väga lai - metallist muruni, kive ja puitu unustamata.