Katused

Küsimus: Milles võib asi olla, kui pärast sadu on ühe poole katuse tuulekasti all sein laiguti märg?06.03.2015

Tere!
4 aastat tagasi sai pandud uus katus majale. Nüüd on tuulekasti all märjad laigud seina peal - kusjuures vaid ühel pool maja peale sadu. Pööningult vaadates tundub olevat korrektselt tehtud, kiletatud plekialune. Milles võib asi olla?

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!

Tänud küsimuse eest! Sellele 100% kindlat vastust ei oska anda, aga variante on mitu. Kas tegu on just sademete ajal tekkiva murega või ka näiteks peale külma augustiööd hommikult päikesega tekkivad kondensaadis? Kui kaugele on kile toodud seinast väljapoole? Võimalik on, et kile on vaid välisseinani ja siis tilgub kondensaat seinale. Plekk-katuse korral võib olla ka mõni kruvi end ise lahti keeranud ja nüüd voolab sealt mingi kogus sadevett sisse ja kilelt seinale. Variante on palju. Aiavoolikuga ise sademeid tekitades saab ka proovida probleemi leida. Päris kindlalt saab vastata, kui selles kohas plekipaan lahti võtta ja veenduda, mis selle all toimub.