Katused

Küsimus: Laastukatuse paigaldus ja roovituse samm05.07.2011

Tere!
Kas oskate ka puitkatuse osas nõu anda? Nimelt on plaan saunale ehitada ise laastkatus aga oleks vaja nõu roovituse osas? Laastu pikkus oleks 600 mm, roovitus 50x50 ja räästa teeksin 80 mm. Jääb arusaamatuks millise sammuga peaksin lööma roovituse? Esimese roovi vahe peaks vist väiksem olema kui järgnevad?

Vastus: Avo Nurming, Baltikumi vanem tehniline konsultant, Monier OÜ, www.monier.ee

Tere,

vanasti tehti elumajale kolmekordne laastukatus, iga laast löödi kinni peenikese laastu naelaga.
Üldjuhul kehtis reegel - laastu pikkus miinus 5 cm, ülejäänu jagatakse kolme või neljaga, saad roovi sammu. Sõltub katuse kaldest, madalama kaldega tihedam roov.
Külgepidi tuleks laastu ülekate 3-4 cm ja esimene roov peaks olema laastu paksuse võrra paksem.

jõudu soovides

Avo