Katused

Küsimus: Kui palju on 150*50 prussi kandevõime 1.5 m ja 1 m sammuga?01.03.2016

Tere, Kui palju on 150*50 prussi kandevõime 1.5 m ja 1 m sammuga?

Vastus: Avo Nurming, Baltikumi vanem tehniline konsultant, Monier OÜ, www.monier.ee

Tere.
Prussi kandevõimet hinnatakse tema silde ehk toetuspunktide vahelise kauguse järgi ehk kui pikk on antud pruss. Samas on oluline näitaja ka katuse kaldenurk. Katuse sarika tugevuse arvutamiseks on vajalik teada sarika kogu ehitust.