Katused

Küsimus: Millist profiili eelistada, kas trapets- või kiviprofiili?03.05.2012

Tere,

Plaan on vahetada katus ja kasutada materjalina laojääke. Kumb profiil sellisel juhul valida (trapets- või kiviprofiil) ja mida peab paigalduse puhul arvesse võtma?

Tänud!

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!

Tehnilisest küljest vaadatuna on nende kahe profiili vahe esmalt kaldenurk (kivil soovitaks 15 ja ülespoole, trapetsil 10-15 kraadi). Küll aga nõuab kiviprofiil täpset roovi sammu, trapetsil see oluline ei ole. Kui lihtsalt kate katte vastu vahetatakse, siis saabki see ilmselt määravaks. Kui uus roov tehakse, siis pole vahet. Küll aga uurin, kuidas kondentsiteema saab lahendatud? Kas kile ka alla pannakse?

Erki