Katused

Küsimus: Mida kiviprofiili alla kile panekul silmas pidada ja kas sindel võiks alles jääda?04.05.2012

Tänan!
Otsustasime kiviprofiili kasuks.
Tuleb uus roov ja kile. Mida peaks kondensiteema puhul veel silmas pidama? Katus on 7,2 m lai ja paani laius 3m. Kuidas paanid paigutada?
Praegu on eterniitkatuse all sindel. Kas sindel võiks alla jääda?

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!

Sindel võib iseenesest alla jääda, kui roovi rihtimise ja tasapinnaliseks saamise tööd ei kardeta. See on paras nikeramine, sest sindli pind on tavaliselt väga ebatasane ja kiilude kasutamist tuleb palju. Teine vaatenurk on selline põhimõtteline, et kas vana ja läbi katusekate peaks ikka jääma uue konstruktsiooni alla? 15-20 aasta perspektiivis ta ikkagi kahjustub edasi ja ühel hetkel on ta omadega läbi. Kui kile alla läheb, siis on muidugi plekiga seotud kondentsiteema lahendatud.
Kiviprofiilide paanid on 1100mm katva laiusega, laiust tehased ei lõika parajaks, aga pikkused küll. Seega see 3000mm pikkus mõõtke sentimeetri täpsusega ära, aga siis, kui roov on löödud. Sel juhul pääsete ristipidi paanide lõikamisest.

Jõudu-jaksu!

Erki