Katused

Küsimus: Valtskatuse lahendus24.01.2011

Tere
Sooviks vanale majale panna plekk-katuse. Kas sellist lahendust ka pakutakse, et panna kaasaegne nö tehase valtskatus. Katuse räästa serv oleks aga lahendatud nii, nagu vanadel majadel: pikki räästa serva panna sile plekk, mis on siis ülevalt poolt valtsitud nii, et valts on ca 10 cm kõrge ja jookseb kaldu katuse nurkade suunas. Selline lahendus asendaks räästarennid ja lumetõkke. Lumetõke ja rennid on päris kallid, kas selline lahendus annaks ka kokkuhoidu ja millised miinused võiksid sellisel lahendusel olla? Aitäh!

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!

Tänud asjatundliku küsimuse eest! Loomulikult teostatakse ka tänapäeval Teie poolt kirjeldatud viisil valtskatuste räästapealsete rennide ja lumetõkete lahendust. Summa-summaarselt tuleb siiski kaasaegne ripprenn + eraldi lumetõkketorud veidi soodsamad, kuna katusepealse renni tööraha ja töö hulk on suurem kui paigaldades ripprenne ja torulumetõkkeid. Tavaliselt nõuab siiski hoone asukoht ja nõuded piirkonnas kasutama katusepealset nö vana kooli lahendust, aga rahalised mõttes tuleb kaasaegne lahendus soodsam. Miinused ja plussid? Katusepealsete rennidega ja lumesuunajatega on ainus suur miinus tema sodikogumine. Muus osas on ainult plussid. Räästarennidega on samuti sodi ja jää kogumine teema, samuti ei ole meeldiv nende puhastamine. Torud kipuvad jäätuma mõlemal juhul. Alahinnata ei saa ka visuaalset külge - valtskatus on siiski klassika ja sellele sobib katusepealne lahendus kindlasti loomutruumalt. Jõud-jaksu ja külma pead otsustamisel!