Katused

Küsimus: Lae soojustus on järele andnud05.04.2011

Kahekordse maja teise korruse lae soojustus (pööning) on osaliselt kukkunud kipslagedele. Näha on, et aluskatte üleviigud on järele andnud ja teibitud kohad lahti rebenenud. Ilmselt on tekkinud sinna soojalekke kohad.
Kuidas peaks seda viga remontima?
Kas läheneda ülaltpoolt (plekk, niiskustõke jne) või siis alt (kipslae eemaldamine jms)? Lae kalle on 13 kraadi, tegemist kelpkatusega, kattematerjaliks plekk. Pööninguosa on ka äärmiselt jahe ja tundub, et vaatamata 30 cm puistevillakihile, on ikkagi soojakaod. Maja seinasoojustus (penoplast) on peaaegu katusekatte aluskilega koos, kuigi mitte hermeetiliselt.

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!
Tänud küsimuse eest! Palun saatke erki@toode.ee oma kontaktandmed ja leiame aja see olukord üle vaadata. Selle info põhjal on põhjust üsna keeruline tuvastada.

Jään kontakte ootama!
Erki