Katused

Küsimus: Kas uue katusepleki paigaldamisel võib vana plekk-katusele alla jätta?02.01.2013

On viilkatusega maja, millel vana plekk-katus peal. Keegi tark ütles, et seda pole vaja maha võttagi ja võib aga uue katuse vanale peale panna. Kuidas see siis käiks? Arvatavasti mõtles ütleja jätta ka katuste vahele õhuvahe?

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!
Tänud asjaliku ja pideva küsimuse eest ja siinkohal hea võimalus seda uuesti selgitada! Selle skeemi peamine loodetav võit on kokkuhoid aluskattelt, mis moodustab kogu eelarvest tähtsusetu summa. See kokkuhoid kaob ära, kui töömees peab vana lainetava katuse peale saama rihitud ja sirge aluspinna. Uue aluskonstruktsiooni korral seda muret ei ole ja tööaeg on lühem. Vana katuse peale tuleks sel juhul teha samasugune puitkonstruktsioon (aluskattekile hoidev liist oleks siiski kokkuhoid, aga seegi on rahas olematu) kui uue katuse korral. Ja peamine - katust vahetatakse, kuna vana katusekate on amortiseerunud. Nüüd aga tekib ikka olukord, kus pleki alla tekkiv kondsenseerunud vesi voolab mööda vana augulist pinda alla - milleks siis üldse katust vahetada?