Katused

Küsimus: Pleki vahetus lamekatusel08.04.2011

Tere,
Meil oli lame valtsplekk-katus, mis sai uue trapets plekiga asendatud. Ehitaja jättis vanast plekist alumise serva alles (umbes 30 cm), kuid uus plekk on 9 cm lühem ning ei ulatu seetõttu üle katuse serva. Nüüd talvel tekib jää alumise serva peale, pressib sulavee vana ja uue pleki vahelt üles ning voolab mööda seina alla. Ehitaja väidab, et tema on teinud kõik õigesti. Kas on ikka nii?
Kuidas probleem lahendada?

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!
Vesi kipub pindpinevuse ja tuule mõjul tihtipeale nö ülesmäge voolama. Mida lamedam kalle, seda tõenäolisem. Ei aita siin isegi see, kui trapets oleks nõuetekohaselt 40-50 mm üle ääre. Seetõttu, isegi kui Teie katusel saavutatud lõpptulemus ei ole päris see, mis paigaldusjuhendites, ei ole see lahendus. Pakuksin, et muretsege sama tarnija juurest (et oleks täpselt samade lainemõõtudega) ca 200 mm pikkused paanid ja pikendage paanid üle serva. Edasi tuleks paigaldada trapetsprofiili räästatihend, mis takistab vee voolamist.

Võimalusel võiksite saata ka foto olukorrast erki@toode.ee aadressile.

Tänud!
Erki Loigom
AS TOODE