Katused

Küsimus: Uue katuse plekk on kummis12.04.2011

Tere,
Meie vanale majale pandi 4-5 kuud tagasi uus plekk-katus. Katus selles osas eriline, et osa katusest ulatub ka maja külgede peale. Külgede peal olev uus plekk on hakanud osades kohtades kummi minema. Millest võib see tingitud olla, et uhiuue katuse plekk ei ole enam sirge, nagu olema peaks?

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!
Tänan küsimuse eest! Ma eeldan, et tegemist on terase kui elava materjali igivana probleemiga. Kui talvel panna katus, siis näevad siledapõhjalised (klassik, valtskatus) välja siledamad kui soojal suvel. Teraskatuse tegemiseks kasutatav tooraine paisub 100 kraadi juures ligi 1mm/1m kohta. Kui paanid on servadest kruvidega kinnitatud, siis pole sellele paisumisel mujale minna kui näidata seda välja lainetamisena. Kiviprofiilide jm laineliste profiilidega seda ei märka, siledatel on see vägagi nähtav. Samas ei ole valtskatusel jm siledatel teraskatustel absoluutne siledus päris saavutatav ja ka normides on see kirjas - visuaalselt klientidel mõnikord selline ootus siiski on. Võimalusel saatke mulle erki@toode.ee aadressile foto olukorrast, ehk oskan siis pakkuda lahendust. Kindlasti ei halvenda selline "lainetus" pleki eluiga või kasutusomadusi.