Katused

Küsimus: Kas kivikatuse aluse soojustamiseks piisab 5cm peno, niiskustõke + 15 cm villa?27.02.2013

Kas kivikatuse aluse soojustamiseks piisab 5cm peno, niiskustõke + 15cm villa?
Sõber väidab, et penoplastist tuleb külm läbi (kahetseb, et peno kasutas), kas see vastab tõele?

Vastus: Avo Nurming, Baltikumi vanem tehniline konsultant, Monier OÜ, www.monier.ee

Tere,

penoplasti kasutatakse lamekatuse soojustamisel. Kaldkatustel, kus on tegemist sarikate või fermidega, penopalast ei sobi. Puit kahaneb ja kõverdub, penoplasti ja sarikate vahele tekivad praod. Miinimum villa paksus on alates 250 mm.