Katused

Küsimus: Kuidas teostada katuse üleminek vintskapile?21.04.2011

Tere,
Kavatsen panna majale, millel on kahel pool akendega nn vintskapid, eterniitkatuse. Praegu on vintskappidel plekk-katus. Kuidas teostatakse katusel üleminek vinstkapile? Mere tuulega puhutaks vihmavesi kõrgele üles. Praegu on eterniidi all 40 cm plekki, mis läheb üle vintskapi katuseks. Kui panna eterniit, siis kalle on madal ja sadevesi voolaks tuulega eterniidi alla. Ei tahaks vintskapi katust harjast alustada.

Vastus: Avo Nurming, Baltikumi vanem tehniline konsultant, Monier OÜ, www.monier.ee

Soovitaksin vinskappide katuse kaldenurka tõsta, kui see on võimalik. Kui ei ole võimalik, siis vinskapi aluskatus võiks olla ka kindlasti vettpidav.
Saan aru, et te soovite asendada vana eterniitkatuse uuega. Mina soovitaksin uurida ka teisi alternatiivseid materjale ning võrrelda hinda, kvaliteeti ja garantiid.
Näiteks hall elegant katusekivid on vana eterniidiga suhteliselt sarnased ja praegu saab 4 euroga ruutmeetri kätte. Monieri katusekividega on meil pakkuda vinskappide sõlmes vettpidav lahendus ja soovi korral kõik vajalikud ja võimalikud lisatarvikud, mida vajab kaasaegne katus.