Katused

Küsimus: Kuidas paigaldada Velux katuseakent klassikprofiil katusele?25.04.2011

Kuidas paigaldada Velux katuseakent klassikprofiil katusele? Kas on võimalik saada mõnda tööjoonist?
Mind huvitab ka harjaliistu paigaldamine.

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!
Klassik on selles osas keerukas teema, et tootjad (Velux, Roto jt) otseselt Klassikule spetsiaalseid hüdroisolatsiooniplekke ei paku. Klassik on Soome ja Baltimaade toode, mida me mujal ei kohta ning seetõttu ei hakka suured kontsernid, keda eelnevalt nimetasin, tootearendusega üldse tegelema. Kahjuks on see nii.

Klassikule sobib kombineeritud lahendus mõlemast hüdroisolatsiooniplekkide komplektist - sileda katuse plekid külgedele ja ülaserva ning laineliste katusekatete tinapõll allaserva. See tähendabki ühele aknale mõlema katusekatte plekkide ostmist, sest eraldi neid külgi ei müüda. Küll aga on kogemustega aknapaigaldajal teada nipid, kuidas need plekid siiski Klassikusse pannakse, kasutades emba-kumba komplekti. Seda peab aga alati kooskõlastama paigaldajaga - osa töömehi kasutab lainelisi plekke, osa sileda katuse omasid.