Katused

Küsimus: Kas plekile tasuks alla jätta praegu veel korralik ruberoid?13.06.2013

Tere
Vahetan eterniidi välja trapetsprofiili vastu. Tahaks jätta vana roovituse koos ruberoidiga alles ja sellele lüüa peale uue tuulutusliistu ning roovi või vana ruberoid asendada uue kilega ja seejärel tuulutusliist ning roovitus. Milline oleks parem lahendus? Vana roovitus ja ruberoid korralikud, maja 10 aastat vana. Kas 25x50 ja 25x100 materjal oleks sobivad uue tuulutuse ning roovi jaoks?
Lgp

Vastus: Erki Loigom, müügi- ja turundusjuht, Toode AS, www.toode.ee

Tere!

Sarnane küsimus tuli mulle just paar päeva tagasi ka otse :) Seega teema on aktuaalne. Vana ruberoid võib jääda alla. Küll aga ei ole ta aluskatte aseaine, sest aluskate peab olema terve ja suutma koguda kondenseeruva vee pleki alt kokku ja tooma selle räästasse. Ilmselt ei ole ruberoid päris terve, sellepärast Te katust vahetama hakkategi ju. Vana roovituse võite ju ka alla jätta, aga katus tõuseb muidugi selle võrra rohkem. Kile paigalduseks tuleb nüüd vanale roovile lüüa soovitavalt 50x50mm sarikasihis liist, sinna kile, 25x50mm liistuga kile kinni ja nüüd ristipidine roov soovitatavalt 100x25mm lauast. Siis on tagatud kile tuulduvus nii alt kui pealt. Kui aga vähegi viitsimist, võtke see vana roov ja ruberoid ära alt - katus tõuseb vähem ja rihtimist sileda roovi saamiseks ka vähem.