Katused

Küsimus: Millist roovi materjali soovitate laudkatusele?31.07.2013

On aeg panna palkehitisele uus katus. Sarika samm on 1,5 m ja sarikad on palkidest. Hetkel on peal ümarlattidest roov ning sindelkatus, mis on juba läbi. Uus plaan on panna laudkatus 25*200 lauast vaheliti. Kas oleks mõistlik kasutada roovilauaks 36*100 saematerjali või jääb väheseks?

Vastus: Avo Nurming, Baltikumi vanem tehniline konsultant, Monier OÜ, www.monier.ee

Tere,

Ümarpalk sarikad olid enimlevinud sarikamaterjal eelmise sajandi alguses. Enamasti on need vanad palktarindid heas korras ja kestavad kivikattega sama kaua, kui nad on tehtud tervest puidust ning püsivad õhkkuivad (niiskus mitte üle 20-22%).
Palksarikatele, mille vahed kõiguvad 1,2 kuni 2 meetrit, sobib roovituseks saematerjal 50x100mm, millega on hea katust rihti ajada. Suureks abiks rihtimisel on Monieril pakkuda roovirihtimis kiilud, mis on laos kohe saadaval ja suureks abiks katuste renoveerimisel.