Katused

Küsimus: Kuidas soojustada sbs kattega valmis katust?20.11.2013

Tere, probleem järgmine, suvila tüüpi maja, ühepoolse kaldega katus. Sbs rullmaterjal katuse katteks, seal all servamata laud, väikeste vahedega paar cm mõlemas otsas tuulutuskastid. Soov oleks soojustada katuse alune, mis oleks kõige parem lahendus, panna tuuletõke, sinna alla vill ja jätta tuulutus katuse katte ja tuuletõkke vahele.
Kas kondents ei tee tuuletõkkele ja villale liiga, mis tekkib sinna sbs katte alla ja seal pole aluskatet ju mis ära juhiks kondentsi.
Vastust oodates

Vastus: Avo Nurming, Baltikumi vanem tehniline konsultant, Monier OÜ, www.monier.ee

Hea lahendus oleks, kui eemaldada tõrvapapp ja laudis. Soojustuse villa kiht peaks olema vähemalt 250mm. Vanade katuste puhul on lihtsam soojustuse osa kasvatada väljapoole, kui on 50x150 sarikas, siis olemas olevale sarikale lisada 50x100 pruss. Hingava aluskatte saab paigaldada otse sarikatele villa peale. Oluline on hingava aluskatte tuulekindel ühendus seina piiril.