Katused

Küsimus: Kas vana etreniitkatuse vahetamisel bituumenkatuse vastu võib ümarpalk sarikad vahetamata jätta?24.01.2014

Tere,
Plaan on vana eterniitkatus välja vahetada bituumenkatuse (Icopal, Katepal) vastu. Hetke olukord: ümarpalksarikad mille vahe 1,2m, sellel laastukatus ja pealmine kiht siis eterniit. Sarikad on veel väga heas korras, kas võib need siis vahetamata jätta? Katuse vahetamisega plaan ka katusekorrus soojapidavaks ehitada, hetkel on see kasutuses vaid suvel. Siit ka siis teine küsimus: milliseid materjale kasutada katuse soojapidavuse tagamiseks? Lisavalguse saamiseks plaan ka katuseaknad paigaldada.

Vastus: Avo Nurming, Baltikumi vanem tehniline konsultant, Monier OÜ, www.monier.ee

Tere.
Katuse katte vahetamisel võib ümarpalgid alles jätta. Soojustamise puhul tuleb valida, millist lahendust kasutada, kas hingava või mittehingava konstruktsiooni vahel.
Vastavad sõlme joonised leiate monier.ee kodulehelt sõlmede joonised alt.