Küttesüsteemid

Küsimus: Küttesüsteemist 3 aastat vesi väljas, kuid kas need on ikka korras?03.06.2011

Tere,

Oleme ostmas maja, mille küttesüsteem (ioonküte) on seisnud ehk pole töös olnud paigaldusest saadik 3 aastat. Maja omanik lubas enne müüki kütte üle vaadata. Tema väitel oli küte enne korras ja töötas.
Kas 3 aastaga juhtub põrandakütte torustikega ja süsteemiga midagi kui majas pole olnud isegi elektrit see aeg? Omanik väidab ka, et lasi küttesüsteemist vee välja.
Kardame, et kui sinna võis ka vett jääda, võivad torud põranda sees katki olla ja see ei selgu kohe kontrollimisel, vaid hiljem.

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Absoluutselt on Teil õigus. Kuid põrandakütte torustikku on hea kontrollida. Kindlasti on põrandas ka tsirkulatsioonipump ning kui süsteemist surve kaob, siis on kuskil tõesti mingi viga.

Süsteemil peaksid survet näitavad manomeetrid vahel olema.

Nii saate ära kontrollida.