Küttesüsteemid

Küsimus: Kas gaasikatla juurde paigaldada välistemperatuuri või sisetemperatuuri andur?18.12.2014

Tere,
Paigaldamisel seinapealne gaasikatel elamusse. Küsimus selline, kas võtta katlale juurde sisetemperatuuriregulaator või välistemperatuuri oma - loogika järgi nagu paneks sise oma, aga paigalduse pakkujad soovitavad miskipärast välist. On seal mingeid nüansse selles osas?

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere. Usaldage nõuandjaid. Ruumitermostaat sobib vaid siis, kui tegu on väikese pinnaga. Elamutes ei ole võimalik või on väga raske leida nn. pilootruumi. Kui küttesüsteemis on nii põranda- kui ka radiaatorküte, siis ruumitermostaat ei sobi. Kui kasutate kondensaatkatelt, siis on soovitav hoida katla temperatuur võimalikult madal ning jällegi ei saa seda teha teadmata õuetemperatuuri.
Parim lahendus on selline välistemperatuuri arvestav regulaator millel on ruumitemperatuuri tagasiside võimalus.