Küttesüsteemid

Küsimus: Katla valik halupuudega kütmiseks27.06.2011

16 korterit, kahekordne maja, köetav pind 1000 ruutmeetrit. Kumba eelistada, kas malmkatelt S-MAX-10 või Rapla metall LUK-100 tüüpi katelt kui kütmine toimub halupuudega. Kumma kasutegur on suurem ja ka vastupidavus (eluiga)? Ja mis on veel eelised kui valida neist parim?

Lugupidamisega,
MV

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Kasutegur on kindlasti suurem metallkatlal. Seevastu aga eluiga kindlasti malmil. Kui tavaline teraskatel kestab umbes 10 aastat, siis malmiga saame läbi 30 aastat. Kindlasti saab malmi puhul, ma usun, paremat hinda pakkuda.