Küttesüsteemid

Küsimus: Mis võib olla põhjus, et üks radiaatoritest teeb häirivat kohinat?12.02.2015

2-kordset eramaja kütab ja annab tarbevett Thermia maasoojuspump. Osaliselt põranda-, osaliselt (2. korrusel) radiaatorküte. Mure selles, et pumbast kaugeima Purmo radiaatori liin hakkab enne radiaatorit suvalisel ajal kohisema, või veesolina häält andma. Müra lõpeb, kui reguleerimissegistit (Danfoss) ühe astme võrra tagasi keerata. Õhutatud on ämbrite kaupa. Ühendustoru materjal Alupex. Liinil klambreid jm kinnitusi ei ole. Muud 2. korruse radiaatorid häält ei tee. Mis võiks olla põhjuseks?

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere. Kui te räägite vee solinast, siis see ta ka on. Ilmselt pole õhku torust ikkagi kätte saadud. Sulgege kõik muud ringluse harud ja laske pumbal ainult sinna lüüa. Siis on lootus, et suurem veevoolu kiirus võtab õhumullid kaasa ja saate need radiaatori kaudu eemaldada.