Küttesüsteemid

Küsimus: Kas see on normaalne, et vabalthingav gaasikatel süütab ennast iga 4-5 minuti järel?30.04.2015

Tere,
Junkersi vabalthingav katel süütab ennast iga 4-5 minuti järel. Kas see on normaalne? Hetkel veel pole ruumitermostaate ühendatud. Korter väike 40m2. Ühendatud on põrandaküte ja radiaatorid. Katla pealt on küttevesi u 70 kraadi peale keeratud.
Kui see on normaalne, kas ainus lahendus on akupaak lisada süsteemi?

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere
See on normaalne. Katlal on ette antud ooteaeg, millest śagedamini ta kütma ei lülitu. Tavaliselt on tehaseseades see 3...4 minutit. Mõnel katlal annab seda muuta, mõnel mitte. Kui saab muuta, seadke aeg pikemaks. Nii ta siis töötabki, et proovib iga natukese aja tagant, kas tema poolt pakutavat sooja vaja on.
Kontrollige, et küttevee ringlus oleks tagatud, s.t. filtrid puhtad, vähemalt üks radiaatoriventiil avatud,.
Keerake katlatermostaadilt temperatuuri alla - 70 kraadi on liiga palju ka talvel, kui õues on miinus 20.
Ühendage ruumitermostaat, mis annab katlale teada, millal tuba soe on. Tõsi küll, siis jääb ka põrandaküte külmaks.