Küttesüsteemid

Küsimus: Korstnapitsi ladumine valgetest tellistest26.09.2011

Tere. Kas vana korstnapitsi ladumisel võib kasutada 10 aasta vanuseid kasutatud valgeid telliseid? Korstna sees on olemas punane kivi. Oleks vaja laduda tellised ümber, kuna korsten lihtsalt laguneb.
Kui ei tohi kasutada, mis oleks parim valik pitsi ladumisel? Aitäh nõuannete eest!

Vastus: Pepe Sussen, pottsepp, korstnapühkija, OÜ Potipoiss, www.potipoiss.ee, www.twitter.com/Potipoiss

Tere,

uue pitsi ja/või renoveerimistöödel, silmas on peetud ikka uue korstnapitsi ladumisel. Miks mitte? Kui kivid on terved, kuivad ja ilma silmnähtavate pragudeta, siis mina kaldun arvama, et jah võib.
Lisaks pean vajalikuks meenutada, et peale ladumist oleks mõistlik korstnaid pühkida ning kaitsta sadevete eest.

Hoopis ise asi on nüüd olemasolevale korstnale (pitsile) voodri ümber ladumine. Miks ta laguneb? Liigniiskus, vähene kütmine? /gaasikatel ilma terashülsita/
Ülikehv punanen kivi? Kütmata pööninguosa?
Palju küsimusi, niisama käsikaudu ei oska kohe öeldagi. Kõhutunne tahaks teada kuhu see vooder, kinnitub, algab?
On teada tõde, et tellisvoodriga kortnaid ehitatatakse pistut teistmoodi, ilma voodrita.