Küttesüsteemid

Küsimus: Gaasiküte korteris27.07.2011

Soovime 90 ruutmeetrilisse korterisse paigaldada gaasikütet, kuid ei oska otsust teha. Palun andke nõu, mida kindlasti valiku tegemisel arvestada, mis on hinnanguline maksumus ja keda töö tegijana soovitate.

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Kui Te soovite paigaldada korterisse gaasikütet, siis on otsus juba ju olemas. Edasine ongi tehniliste lähtetingimuste (korstna olemasolu, küttesüsteemi parameetrid, gaasitorustiku asukoht jms.) ja Teie soovide põhjal sobiva seadmetüübi valik ning hinnapakkumise koostamine.
Kindlasti soovitan nii kütteseadme kui montaaži osta ühelt ja samalt firmalt, mitte hakkama ise võimalikult odavalt juppe kokku ostma.
Paigaldaja ja seadme hooldaja peaksid asuma Teie elukoha lähedal, et probleemide tekkimisel oleks võimalik kiiresti reageerida. Talvel on see tähtis.
Kuna võimalusi erinevateks lahendusteks on mitmeid, siis hinda siin pakkuda küll ei saa. Tõenäoliselt 3000...6000 eurot.
Joonistage korteriplaan ja küsige pakkumisi.
Ka meilt, Gasprelt.