Küttesüsteemid

Küsimus: Milline peab olema turvaline ventilatsioon gaasikatlaga korteris?08.10.2015

Tere,
Kortermajas on igas korteris oma gaasikatel. Korterites on sundventilatsioon, akendel värskeõhu klapid ning lisaks klapiga ava. Kuid korterites on väljatõmme ventilaatoriga ehk paigaldatud on ka tagasilöögi klapid. Küsimus on selles, kas selline gaasikatla paigaldamine on lubatud? Gaasilekke korral ei pruugi ju gaas välja minna sest ventilatsioon on avatud ainult siis kui ventilaator töötab. Kas see on ka seadusega kuidagi määratud?

Ette tänades

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere
Lühike vastus on, et kui Inspecta Eesti on projekti kooskõlastanud, siis on see normidele vastav.
Sundventilatsiooniga korterites on raskendatud korstnaühendusega seadmete töö, kuna ventilatsiooni väljatõmme võib õhupuuduse tõttu õhu korstnas tagurpidi liikuma panna.
Ventilatsioon peab olema selliselt ehitatud, et kui väljatõmbe ventilaator seisma jääb, siis peab loomulik väljatõmme säiluma sellisel määral, et gaasi pihkamise korral oleks ohutus tagatud. Teine võimalus on, et ventilaatori seismajäämise korral suletakse ka gaas.