Küttesüsteemid

Küsimus: Kaks katelt, elektrikatlale lisaks tahkekütte katel12.08.2011

Tere

Sooviksin paigaldada lisaks olemasolevale elektrikatlale lisaks tahkeküttekatla. Praegu lihtsalt gaasiballoon elektritenniga. Paigaldaks tahkeküttekatla järjestikku. Termoklapp katla ette. Andur samuti. Kui tuli katla alt ära kustub, siis klapp sulgeb tahkeküttekatla tsirkulatsiooni ja alles jääb elektrikatla tsirkulatsioon ning andur lülitab elektritenni sisse. Asi selles, et kui olen tööl, siis ca 14 tundi ei küta keegi katelt ja see hakkab süsteemi jahutama. On selline kombinatsioon võimalik?

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Tere.

Parem lahendus on juba soetada endale katel koos akupaagiga. Akupaagi kütate üles ja siis pole mingi probleem olla 14 tundi ilma kütmiseta. Muidugi on võimalik lisada elektritenn akupaaki, kui soovite jätkuvalt kütta. Hetkel puuduvad mul andmed, kui suur on Teie praegune mahuti.

Olen edasipidi nõus Teie küsimustele vastama.