Küttesüsteemid

Küsimus: Millised võivad olla põhjused, miks osad radiaatorid soojaks ei lähe?03.12.2015

Köögis ja vannitoas on radikad soojad, aga elutoas on õrnalt leige ja magamistoas jahe ja ühistu väidab, et on radikaid on õhutatud aga midagi muutunud ei ole. Kas asi võib olla tsirkulatsiooni pumbas või on kuskil ummistus, et radikad soojaks ei lähe. Tänan

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere
Teil on õigus. Viga võib olla ringluspumbas kuid ka torustikus võib olla ummistus või õhukork. Esimese asjana kontrollige ja puhastage filtrid küttesüsteemis. Loodetavasti on vähemalt üks seal ikka olemas.
Kui küttesüsteem on varem olnud tasakaalus, siis arvatavasti on ka nüüd, kui keegi oma tegevusega pole seda rikkunud.