Küttesüsteemid

Küsimus: Mis võib põhjustada alumiinium-radiaatorite prõksumist?11.12.2015

Korteris kolm alumiinium-radiaatorit, milles olevat vett soojendab gaasikatel. Kaks neist radikatest soojenedes hakkavad häirivalt prõksuma nii, et ööseks tuleb regulaatornupp kahe peale keerata. Üks radikas võib aga olla põhja keeratud ja teeb harva mõne prõksu (see asub katlast kõige kaugemas toas)?

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere.
Ilmselgelt on on tegu metalli soojuspaisumise ja - kahanemisega.
Vaadake, kuidas radiaator ja torustik on kinnitatud. Kui üks ots on kinni, siis teistes kinnitustes peab toru saama liikuda. Võib ka õli või teflonlehe toru ja kinnituse vahele panna.