Küttesüsteemid

Küsimus: Kas gaasikatla tsirkulatsioonipump töötab katla töös olles katkematult või lülitub ka vahepeal välja?29.03.2016

Tere!
Gaasikatlal tsirkulatsiooni pump töötab 24h s.t. kogu aeg ja on tuline. Kui ruumitermostaadist temperatuur maha keerata, siis saab pump signaali ja lülitab välja. Nüüd kui toas temperatuur langeb sellisele tasemele, millele ruumitermostaat on reguleeritud, pump uuesti käivitub ja jääbki käima. Peaks ju pump uuesti välja lülituma kui tuba soojaks köetud aga ei?

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere.
Nii ongi. Katla pump lülitub sisse-välja ruumitermostaadi mõõdetud temperatuuri järgi. Katlatermostaat pumpa välja ei lülita.
Kontrollige radiaatoritermostaatide asendeid - võib-olla ei lase need temperatuuril vajalikul määral tõusta. Samuti kontrollige ruumitermostaadi elektriühendusi - mõnel lihtsamal termostaadil on väga suur sisse-välja lülitamise temperatuuride vahe.