Küttesüsteemid

Küsimus: Kas eraldi veeboileri ja tsirkulatsioonipumbaga saaks teha nii, et soe vesi tuleks kohe kraani avades?13.04.2016

Tere
Kas on võimalik lisada eraldi veeboiler tsirkulatsioonipumbaga, et oleks tagatud soe vesi kohe kui kraani lahti teen? Gaasikatel on turbo wolf cgg 1k 24.

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere
Sõltumata katla tootjast on eraldiseisva soojaveemahuti puhul võimalik välja ehitada sooja tarbevee retsirkulatsiooni ring. Viimasest tarbimispunktist tuleb ringlustoru boilerini tagasi tuua ning spetsiaalne tarbevee pump keerutab vett sinna ja tagasi. Pump tuleks ühendada läbi taimeri, kuna ööpäevaringselt sooja vett vaja ei ole.