Küttesüsteemid

Küsimus: Kas 30 m2 ruumi on mõtet paigaldada õhk-vesi soojuspumpa või piisab küttekaablist?19.09.2016

tere,
köetavat põrandapinda on 20 m2 + 2 radikat, ruum 30m2, olemas puu ahi ja pliit. Paljud ütlevad, et nii väiksele majale pole õhk-vesi soojuspumpa mõtet paigaldada vaid sobib ka küttekaabel. Väidetavalt ei pidavat ka, sama tulemusega arved eriti erinema.
Mida uskuda?

Vastus: Tauno Topkin, küttesüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Tere
Oleneb küttevajadusest. Kui kokku on 20m2 ja küttevajadus näiteks 50W/m2 kohta siis tõesti ei tasu teha 4000 eurost investeeringut et küttearvelt (60-80%) ca 60 eurot kokku hoida.
Kõige väiksem Atlantic õhk-vesi soojuspump on 4,5kW ja maksab ca 4000 eurot.

Kui aga küttevajadus on suurem, näiteks 100W/m2 kohta või pindala suurem siis on kokkuhoid juba kaks korda suurem.

Siin võiks veel arvestada kas elektrihind tulevikus tõuseb või pigem langeb? Seega väikse küttevajaduse juures tundub kaabel mõtekam.