Küttesüsteemid

Küsimus: Mis võib põhjuseks olla, et gaasikatla veerõhk langeb?03.11.2016

Tere
Kasutusel olevale gaasikatlale sisestades vett 1,8 bar peale (peaks olema etteantud maksimum), langeb see päevaga umbes 0,8 bar peale. Kas see on normaalne langus ja tase? Eelmisel kütteperioodil püsis paar kuud kenasti 1,8 bar peal. Infoks veel, et tegemist on kortermaja keldris asuva keskkütte katlaga, mis on jäänud üht korterit kütma (teised on paigaldanud eraldi oma katla).

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere
See ei ole normaalne.
Oletan, et küttesüsteemis lekkeid ei ole. Tõenäoline põhjus on ebapiisav või ülearu suur küttesüsteemi paisupaagi vasturõhk. Kontrollige paisupaagi eelrõhku ( küttesüsteemist lahtiühendatud paisupaagi korral). Selleks ei paisupaak normaalselt toimiks, peab kütte 1,5 bar kütte töörõhu korral eelrõhk olema 0,7...0,8 bar.