Küttesüsteemid

Küsimus: Kas halupuu või gaasiküte?15.09.2011

Tere! Sooviksin paigaldada küttesüsteemi, kuid ei tea millist. Valida on kas halupuu- või gaasikütte süsteemide vahel. Milline küte on hetkel soodsam? Kui halupuu, siis kindlasti kahesüsteemne, ehk juurde tuleks pelletiküte. Majas on olemas gaasitrass. Pinda, mida vaja kütta, on umbes 110m2. Oskate Te palun öelda ligikaudse hinna gaasiküttesüsteemi paigaldamisel ning ligikaudse kuumaksumuse (talvel), soovitav toatemperatuur umbes 23-24 kraadi? Ning sama ka tahke kütuse süsteemi katla puhul? Või on mõistlik hoopis valida mõni muu küttesüsteem? Oleksin väga tänulik igasuguste nõuannete eest.
Ette tänades,
K

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Tere!
Tahkekütte puhul tuleks keskkütte süsteemi maksumuseks koos paigaldusega kuni 14000 eurot, juurde tuleb graanuli osa ligikaudu 2500-3000 eurot. Turbotorudega-gaasikatlaga oleks süsteemi maksumus ligikaudu 8000 eurot. Küttekulu gaasi puhul võiks olla 200 euro ringis ja tahkekatlaga ligikaudu 2 rm puid kuus + oma töö.