Küttesüsteemid

Küsimus: Moodulplokkidest korsten21.02.2011

Tere,
Vanas majas on vanaaegsetest korstnakividest korsten, mis tänaseni toimib. Ostsime uued moodulplokid, et vanad välja vahetada. Nüüd on mõneltpoolt kuulda, et need ei ole head ega ohutud. Milline on Teie hinnang ja kogemus? Kuidas neid täpselt paigaldada? Ette tänades ja ilusat kevadet soovides!

Vastus: Pepe Sussen, pottsepp, korstnapühkija, OÜ Potipoiss, www.potipoiss.ee, www.twitter.com/Potipoiss

Tere Küsija,
Aitäh ilusate soovide eest.
Kindlasti oleks soov täpsemalt tutvuda selle olemasoleva korstnaga - kui see on tipp–topp korras, miks seda siis remontida või parandada?

Kas ma sain aru õigesti, et see vana kivikorsten koliks elamisest välja ja selle asendate uue moodulplokk-korstnaga? Korraks tuleks tagasi selle vana korstna juurde, võib-olla tasub kaaluda vana korstna seestpidist renoveerimist.

Mul ei ole siiamaani olnud halba kogemust moodulplokkidest korstnatega (nn kivikorstnad), kas siis šamottvoodriga või ilma.
Küll aga olen täheldanud, et vale või hoolimatu paigaldus maksab üsna valusasti kätte. Kas on laotud lohakalt, jäetud lõpuni viimistlemata ja/või tehtud midagi sellist, mida valmistaja ei ole ette näinud. Unustatud paigaldada korstna müts või krohvida.

Sageli kasutatakse korstnat nagu panipaika või nn kindlat punkti, et sinna siis paigalda antenne või muid rakiseid. See aga on lubamatu.
Küsimuse viimases lõigus küsite, kuidas paigaldada - soovitan kindlasti järgida tootja juhiseid ning asja tundvat meistrit.

PS. Enne tohutut lammutus ja ülesehitustööd soovitan eelnevalt läbi mõelda asjaolud, mis võivad tööd kalliks või ebanormaalselt kulukaks muuta. Näiteks millised küttekolded on hetkel vana kivikorstna külge ühendatud: leivaahi, pliit-soemüür, ahjud? Kas uuele korstnale saab sama hõlpsalt vanad ühenduslõõrid taastada? Kas kõikide lõõride sisemõõdud klapivad?