Küttesüsteemid

Küsimus: Ülemäärane gaasikulu12.10.2011

Tere,
Ootamatult avastasin, et minu gaasimõõtur näitab viimase ca 120 päeva gaasikuluks 820 m3. Kasutan gaasi gaasikatlas (soe ja vesi) ja gaasipliidis. Arvestades, et selle aja jooksul pole gaasi kütteks kasutatud, on tegemist ilmselge anomaaliaga. Arvestades, et nimetatud aja jooksul olime kodus ca 90 päeva ja normaalne gaasikulu vee ja pliidi kasutamise tulemusel on max. 0,5 m3 päevas, oleks normaalne kogus olnud 45 m3. Mõõtur on taadeldud ja lekke puhul peaks ju haisu tundma. Mis võib viga olla ja millest peaks alustama?

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Viga tuleb alles otsida, kuid kui päevane gaasikulu on 6,8 m3 ja sooja vett ei ole tarbitud ligi 3 tundi iga päev, siis peab see gaas kuhugi lekkima.
Kõigepealt jälgige gaasiarvesti näitu mittetöötavate seadmete korral. Arvestitel on tablool kolm kohta ka pärast koma s.t. et sealt saate lugemi mitte kantmeetrites, vaid liitrites. Kui terve see kogus kuhugi lekib, siis peab arvesti näitama kulu 285 l/tunnis.
Sulgedes vaheldumisi seadmete (pliit ja katel) eelseid gaasikraane, saate teada, kas leke on seadmes või torustikus.
Ja siis tuleb haige koht terveks teha.