Küttesüsteemid

Küsimus: Kas puugaasi katla jaoks on vaja paigaldada telliskivikorstnasse toru?20.10.2011

Tere
Vahetan majas puuküttekatla puugaasikatla vastu. Majal on telliskivi korsten. Kas peaks korstnale ka mingi toru sisse panema või ei? Olen palju kuulnud, et puugaasikatlad lagundavad korstna ära liiga madalate temperatuuride tõttu. Kui jah, siis milline peaks see toru olema ja kas võib ka ainult ülemisse ossa panna (3m)?

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Tere
Kindlasti on soovitatav panna korstnasse toru sisse. Hea oleks, kui saaks panna vähemalt toruni, mis läheb tuppa.
Parim lahendus kindlasti, kui saab ülevalt kuni põhjani lasta.