Küttesüsteemid

Küsimus: Millist materjali kasutada külmaveetorude soojustamiseks külmumise vastu?24.10.2011

Külmaveetorud asuvad keldris, kus talvel kipuvad suurte külmadega külmuma. Torude pinda katab kondensniiskus. Viimastel aastatel oleme suurte külmadega lülitanud sisse radiaatori, mis välistaks külmumise, aga sellega on kaasnenud elekrikulu suurenemine ning see on majanduslikult ebaotstarbekas.
Millist materjali ja miks just seda peaksin kasutama külmaveetorude soojustamisel, kas:
- valget EPS soojustuskoorik,
- hall polüeteleenist isolatsioon või
- ISOTEC klaasvillast alumiiniumkattega toruisolatsioon?
Või äkki peaksin kasutama hoopis midagi muud?

Ette tänades vastuse eest

Lugupidamisega

A

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Kui torudele tekib kondensniiskus, siis villa ei saa kindlasti kasutada, see imeb endale niiskuse sisse ja külmub veel hullemini.
Hall polüeteleenist isolatsioon ei ole jälle hea soojahoidja. Parima lahendus valge peno ikkagi.

Parimat,