Küttesüsteemid

Küsimus: Kas kõikuva vooluga tasub soetada õhk-soojuspumpa?09.11.2011

Tere!
Kas kõikuva vooluga tasub soetada õhk-soojuspumpa või on see liialt probleemne?

Vastus: Tauno Topkin, küttesüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Tere.

Oleneb, mis piirides vool kõigub. Kui voolu kõikumine jääb vahemiku 220-240V, on kõik veel lubatud piirides. Kui pinge on oluliselt madalam või suurem, võib soojuspump "lolliks minna". Ja tõenäoliselt lõpeb mõne automaatikakaardi kaitsme läbipõlemisega. Olenevalt soojuspumbast võib see lugu maksta ca 200 eurot.

Tauno Topkin