Küttesüsteemid

Küsimus: Kuidas hoida ära naabrite rõdult minu tuppa tulev suitsuhais?23.11.2011

Elan kortermajas, esimesel korrusel. Teise korruse naaber ja vastas elav naaber suitsetavad oma rõdul. Nende toas suitsu pole, aga mulle tuleb kuskilt paneelide? vahelt kõik tuppa, hullusti. Asi hakkas toimuma koos kütteperioodi algusega. Suvel ei olnud seda probleemi. Aknad vahetatud. Uksest ka ei tule. Kas keegi oskab arvata, milles asi?

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Arvatavasti on korter tehtud akende vahetusega liialt õhutihedaks - puudub piisav õhuvahetus. Isegi kui te ei kasuta sundväljatõmmet, võib loomuliku ventilatsiooni kanal tekitada korteris hõrenduse, mis õuest ka väikeste avade kaudu imeb kõike, mis tuleb ja sealt kust tuleb.
Kindlustage värske õhu juurdepääs suitsukambrist kaugemalt.