Küttesüsteemid

Küsimus: Külmunud veetoru soojustamine01.03.2011

Koridoris, põranda all (vist), külmus ära külma vee toru. Mis oleks õige - kas lasta paigaldada küttekeha veetoru sisse (kui palju see maksab? kui suur on elektrikulu?) või kiskuda põrand üles ja soojustada veetoru?
Veepump on mul kaevus. Kas paigaldada selline veepump, mis mittetarbimisel laseks trassist vee tagasi kaevu, st ilma põhjaklapita?

Vastus: Siim Söödor, kütte- ja veesüsteemide ostujuht, Toru-Jüri OÜ, www.torujyri.ee

Elektrispiraali ei ole küll mõtet eraldi torudesse panna - elektrikulu läheb suureks. Mõttekas on kindlasti veetoru ära soojustada.