Küttesüsteemid

Küsimus: Millist küttesüsteemi valida kui maja asub paekivi pinnal?24.01.2012

Sooviksin kasutada maaküttesüsteemi, aga maja asub paekivil. Kas on see võimalik või millist küttesüsteemi võiksite soovitada kasutada 200 m2 2-korruselise maja kütmiseks ja mis oleks sellise küttesüsteemi orienteeruv hind koos paigaldusega?

Vastus: Tauno Topkin, küttesüsteemide müügijuht, City Kliima OÜ, www.citykliima.ee

Võimalik on kasutada õhk-vesi soojuspumpa. Uued õhk-vesi soojuspumbad on inverter tehnoloogial, kasutegurid ja võimsused on võrreldavad maasoojuspumba omadega.
200m2 majale sobib ca 14kW soojuspump - selle hind koos standardpaigaldusega on ca 6300 eurot.
Soovi korral saab juurde lisada ka tarbeveeboileri ja päikesepaneelid.