Küttesüsteemid

Küsimus: Kuidas teada saada, kas gaasikatel ja radiaatorid vajavad väljavahetamist?02.02.2012

Hakkan kolima umbes 60 aastat tagasi valminud korterisse (86m2 suur) ja sinna on paigutatud juba tükk aega tagasi autonoomne gaasiküte, mis siis soojendab nii tube kui ka vett.
Kuna soov on korteri planeeringut muuta, siis tõenäoliselt läheb muutmisele ka gaasikütte torustik. Samuti on nii radiaatorid kui ka katel suhteliselt vanad. Kuid ma ei oska öelda, kas nad on ka niivõrd vanad, et nad tuleks välja vahetada. Kuidas ja mille järgi ma seda hindama peaksin ning kui kogu süsteemi oleks vaja siiski uuendada, siis mis töid see endas sisaldaks ja kui palju see umbkaudu maksma võiks minna?

Vastus: Simmo Paomets, tehniline juht, Gaspre OÜ, www.gaspre.ee

Tere
Kui te ei tea, kuidas katel end üleval on pidanud ja kui vana süsteem on, siis te ei saagi ilma spetsialisti abita selgust. Enne, kui on teada, mida teha on vaja, ei saa ka maksumusest rääkida. Kutsuge mõnest (või mitmest) selliseid töid tegevast firmast projektijuht asja üle vaatama, rääkige täpselt, mida te saada soovite ja küsige hinnapakkumist.