Küttesüsteemid

Küsimus: Kas kortermaja ventilatsioonilõõri võib paigaldada korstna?13.02.2012

Tere!
Elame 12-korteriga majas, kus on oma keskküte (kergkütteõli), majal on olnud kunagi gaasiboilerid sooja vee saamiseks. Sel aastal on otsustanud osa korteriomanikke paigutada oma korteritesse nn. kaminasüdamikud, et kütta lisaks puiduga. Korstnaks kasutatakse aga ventilatsioonilõõre (ühtegi lisakorstent ei ole pandud), aga majal on lamekatus. Kas selline paigaldamine on seaduspärane ja ohutu? Kas saab sundida teisi korteriomanikke paigaldama omale lisakütet (kuigi me seda ei soovi)?
Tänades!

Vastus: Pepe Sussen, pottsepp, korstnapühkija, OÜ Potipoiss, www.potipoiss.ee, www.twitter.com/Potipoiss

Tere Küsija.
Selline käitumine on täiesti lubamatu!
EVS 812 – 3 : 2007
6.1.12 Suitsulõõrina ei tohi kasutada muuks otstarbeks rajatud lõõri või kanalit (nt ventilatsioonikanalit).
Lisaks sellele, et EVS ei luba, on meil lausa vabariigi valitsuse seadus: Tuleohutuse seadus § 8. Küttesüsteemi projekteerimine, paigaldamine, kontrollimine, hooldamine ja kasutamine
(2) Küttesüsteemi paigaldamisel ja projekteerimisel ei tohi suitsu juhtimiseks kasutada ventilatsioonilõõri.
Päästeameti Põhja Päästekeskuse insenertehnilise büroo kontaktid.
http://www.ttpa.ee/?menuID=528